ergul mobilya np mobilya doğtaş yataş enza istikbal ergül ergul mobilya np mobilya doğtaş yataş enza istikbal ergül

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler


Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ev dekorasyonunda en belirleyici unsurlarından biri de koltuk takımı seçimidir. Modern evlere modern koltuk takımları seçimi yapıldıktan sonra diğer detayların buna göre şekillendiğini bilmekteyiz...  TV ünitesinden kullanılan aksesuarlara kadar her detay, seçilen koltuk takımınızın tarzına uygun olarak tercih ediliyor. Bu yüzden ev dekorasyonu yaparken öncelikle oluşturmak istediğiniz tarzı belirlemeniz ve koltuk takımı seçimini bundan sonra yapmanız daha doğru bir karar olacaktır. Koltuk takımınızı hayal ettiğiniz tarza uygun olarak seçtikten sonra emin olun geri kalan her şeyi buna göre seçmek çok daha kolaydır. Modern koltuk  takımlarını tercih etmek isteyenlerin en sık yaptığı hataların başında renk yanılgısına düşerek yanlış bir stilde koltuk tercih etmek gelmektedir. 

Modern çizgilerde koltuk ya da mobilya alırken dikkat edilmesi gereken detaylar;

 • 1. Mobilyanın sağlamlığı…

  Modern koltuk takımları satın alınırken en çok gözden kaçırılan detay mobilyanın sağlamlığıdır. Kaliteli bir ahşap ürünler  tercih edilmediği taktirde uzun ömürlü bir kullanım söz konusu kesinlikle olamaz. Eğer mobilyalarını bir kaç yıl sonra yenilemeyi düşünmüyorsanız kaliteden ödün vermeden  dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biridir. Renk ve tasarımın albenisi nedeniyle modern koltuk takımı seçiminde en sık yapılan hataların başında kalitenin gözden kaçıyor olması gelmektedir. Kalitesiz malzemelerin kullanıldığı koltuklar, görsel etkileyiciliğe sahip olsalar da iyi bir kullanım sağlamayacakları için problem yaşamanıza neden olacaklardır. Bu nedenle koltuk  takımında kullanılan  mobilyanın hangi malzemelerden yapıldığına dair detaylı bilgi almalısınız.

  2. Ergonomi…

  Evde geçirilen zamanın çoğu koltuklar üzerinde geçiyor. Kahvenizi elinize alıp TV izlemeyi,  ayaklarınızı uzatıp kitap okumayı ve keyif yapmayı sevenlerdenseniz konfor önemli bir detaydır. Şekilden şekle girdiğimiz koltukların bize konfor sağlayabilmesi için ergonomik özelliklere sahip olması gerekiyor. Kullanım kolaylığı sağlayabilecek fonksiyonel özellikleri de bulunan bir koltuk takımı, evinizde kullanmaktan keyif aldığınız eşyanız haline gelebilir.

  3. Yatak olabilme…

  “Aman hayatım evimiz geniş, odalardan birini misafir odası yaparız.” Diyerek söylediğiniz bu cümleyi yapamayanlardansanız . Güzel bir koltuk takımı gördüğünüzde ona hemen sahip olmak ister, çoğu zaman ekstra özelliklerine bakmadan karar verirsiniz. Beğendiğiniz o gösterişli koltuk takımını hatırlayın. Yatak olabilme özelliğine sahip olmaması o an için umurunuzda olmayacaktır. Fakat zaman içerisinde kullanım sırasında bu özelliğe ihtiyaç duyduğunuzu fark edeceksiniz  Bu nedenle modern koltuk takımı alırken en çok yapılan hatalardan biri de yatak olabilme özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir.

  4. Konfor…

  Pofuduk minderleri ile konforlu olduğunu düşündüren koltuklar, aslında sandığınız kadar rahat olmayabilir. İçerisine gömülerek oturmanıza neden olan bu koltuk takımları, zaman içerisinde vücut ağrılarınızın oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle modern koltuk takımı seçimi yaparken gerçekten konforlu bir takım aldığınıza emin olmalısınız. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey koltukta kullanılan süngerin kalitesi olacaktır. Tabi ki bu konuda uzman olmadığınız müddetçe sünger kalitesini tam olarak anlayamazsınız. Ancak ürün özellikleri içerisinde ekstra ağır gramajlı sünger kullanımı, kuş tüyü süngerin tercih edilmiş olması gibi unsurlar gördüğünüzde, ekstra bir rahatlık sağlayacağını tahmin edebilirsiniz.

  5. Kumaş kalitesi Ve Renk Seçimi

  Koltuk takımı seçiminde en sık yapılan hatalardan biri de kumaş yapısına dikkat etmemek ve modern koltuk takımı seçiminde bulunurken kolay yanmayan ve terletmeyen bir döşeme kumaşının tercih edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kumaş oturum rahatlığı sunmanın yanı sıra, silinebilir özellikte olursa işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Birleştirme yerlerinin sağlam dikişlere sahip olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer detaydır. Kumaş türü olarak ise kadife başta olmak üzere şönil, goblen, tüvit ya da teflonlu kumaşları tercih edebilirsiniz. Sentetik viscon, keten ve koton da iyi bir kumaş seçimi olabilir. Sık dokunmuş kumaş yapısına sahip olursa daha dayanıklı olacağını unutmamalısınız. Deri döşemeye sahip olan koltuklar da gösterişli oldukları için cazip gelebilir. Ancak gerçek deri kullanmak maliyetli olduğu için birçok marka suni deri kullanmayı tercih eder. Suni deri de her ne kadar temizliği kolay olsa bile, her mevsim kullanım için uygun olmadığından tercih ettiğinizde beklediğiniz konforu sağlamayabilirsiniz. Son dönemde modern koltuk  takımı seçenekleri içerisinde açık renklerin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bu tonlara uygun mobilya ve aksesuar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

NP MOBiLYA  ve DEKORASYON uzmanlığında bizlere danışabilirsiniz.ÜCRETSİZ KARGO

Tüm Türkiye`ye Ücretsiz

ÜCRETSİZ KURULUM

Ücretsiz montaj & kurulum

2 YIL GARANTİ

Tüm ürünlerde 2 yıl garanti

GÜVENLİ ÖDEME

256 Bit SSL Sertifikası